Laserový dálkoměr DISTO X3

bez DPH: 6 300 Kč

s DPH: 7 623 Kč

  • Výrobce: Leica
  • Katalogové číslo: 6295
  • Záruka (měsíců): 36
  • Termín dodání (dny): 2

Odolný laserový dálkoměr s řadou funkcí. Má sklonoměr 360st i Bluetooth. Snadná a rychlá dokumentace měření v aplikaci DISTOplan. Možnost rozšíření na malou totální stanici.

- Bluetooth a aplikace DISTO Plan pro Android a Apple. Ve svém tabletu nebo smartphonu vytvoříte náčrtek místnosti nebo jiného objektu a k jednotlivým čarám přenášíte naměřené hodnoty. Měřítko čar se se automaticky upravuje podle změřených hodnot. Můžete také naměřené hodnoty přenést do fotografie.
- Nová funkce Smart Room - rychle vytvoříte přesný půdodorys místnosti tak, že postupně měříte rozměry místnosti, které se automaticky přenášejí do aplikace a automaticky se kreslí plán. Výsledkem je půdorys místnosti společně s jejími rozměry (délky, plocha, úhly).
- S adaptérem DST360 změníte dálkoměr na jednoduchou "totální stanici". Nejen, že změříte z jednoho místa všechny nepřístupné délky a úhly, ale můžete měřit ve 3D - určují se XYZ souřadnice bodů, změřené body uložíte jako DXF soubor a můžete následně nahrát přímo do CAD programu.
- Odolnost podle IP65 - klávesnice a kryt jsou speciálně utěsněné proti vodě a prachu. Dálkoměr můžete umýt i pod tekoucí vodou. Jemné a citlivé měřicí součástky jsou chráněné gumovými díly. Přístroj je proto obzvlášť odolný a obstojí i v testu pádu ze 2 metrů.
- Přesnost měření délky 1 mm
- Dosah od 5 cm až do 150 m (certifikované podle ISO 16331-1)
- Snadná intuitivní obsluha - dálkoměr se ovládá podobně jako mobilní telefony - na displeji máte ikony všech funkcí, mezi kterými si vybíráte, k dispozici je i grafická nápověda. Navíc jsou k dispozici dvě klávesy, pro které si můžete zvolit své vlastní oblíbené funkce, které používáte nejčastěji.
- Smart Horizontal Mode™ -  jedním stisknutím speciální klávesy změříte a okamžitě přepočtete změřenou délku na nepřístupnou vodorovnou délku. Přepočet na vodorovnou délku zůstává aktivní i po zobrazení výsledku na displeji - nemusíte funkci znovu nastavovat. Zároveň se vypočte i výška (převýšení).
- Pythagorova věta k určení např. výšky budovy nepřímým měřením
- Vytyčování nastavené délky
- Dlouhá výklopná koncovka pro měření z koutů nebo od hrany, automaticky rozpozná polohu koncovky - nemusíte sami nastavovat počátek měření
- Počátek měření lze nastavit od přední, zadní hrany, zadní výsuvné opěrky nebo od závitu pro fotostativ
- Měření s časovou prodlevou (samospoušť) zpřesňuje cílení
- Vnitřní paměť pro 20 posledních hodnot

V ceně elektrozařízení je zahrnut recyklační poplatek REMA systému (www.remasystem.cz).